Gotowa strona z grami

Wielu z nas, graczy, a także tych nałogowych graczy, z pewnością chętnie uruchomiłaby sobie własną stronę poświęconą grom. W końcu jeśli mamy już jakieś hobby czy też coś co lubimy robić to dobrze byłoby przy tym zarobić.

Czy można zarobić na grach?

Oczywiście można zarobić na grach. I to nawet sporo.

Jak zarobić na grach?

Można je sprzedawać, tylko, że wówczas nie będziemy realizować przez większość czasu tego co najbardziej lubimy, czyli nie będziemy grać. Żeby grę sprzedać, nie trzeba w nią grać, choć oczywiście można.

Znacznie łatwiej, taniej i bez większego ryzyka można przecież uruchomić własną stronę z autorskimi opisami, recenzjami a także filmami z gier. Jeśli opisy będą w miarę fajne a strona regularnie aktualizowana to można się spodziewać sukcesu.

Jak to zrobić?

Wystarczy nabyć system Webman wraz ze specjalnym szablonem, który w mig załaduje przygotowaną wcześniej konfigurację z przykładową treścią. Na stronie znajduje się kilka opisów gier na komputery i kilka na telefony i tablety.

Gdzie to mogę kupić?

Najłatwiej to zrobić poprzez Allegro. Odnośnik do aukcji jest u góry tego opisu.

Do tego dokupujemy hosting oraz domenę i to wszystko, czego potrzebujemy.

Teraz możemy zacząć dodawać kolejne, własne treści, opisy i zrzuty z gier, w które graliśmy, nasze ulubione pozycje. Można także dodawać informacje dotyczące nowości na rynku gier, ciekawych cen na największe hity i... czekać aż strona będzie popularna i zacznie być dochodowa.

Zarabiamy głównie na reklamach

Najlepiej zarobimy na reklamach Google AdSense. Najpierw musimy się zarejestrować i podsunąć stronę do weryfikacji oraz pobrać kody reklam:
www.google.com/adsense

Reklamy wstawimy w miejsce obecnych na stronie reklam systemu Webman. To właśnie w tym celu zostały one tu dodane: żeby łatwo było je zamienić własnymi reklamami AdSense.

Nie jesteśmy zdani na zarobek z samych reklam.

Pierwszym dodatkowym sposobem na zarobek będzie dodawanie gier demo na komputery PC, które poza opcją demonstracji mają wbudowaną opcję sprzedaży. Powinna to być sprzedaż afiliacyjna, czyli z naszego polecenia, dzięki czemu zarobimy na każdej sprzedanej sztuce, bez specjalnego wysiłku. Wystarczy, że ktoś kto pobrał demo z naszego serwisu, gra mu się spodobała a potem za nią zapłacił.
Takim serwisem z grami jest www.alawar.pl. Mamy tu program partnerski, który oferuje prowizje od każdej sprzedaży. Wystarczy się w nim zarejestrować i otrzymamy pid (można go odczytać w zakładce z reklamami). Mając swój pid podmieniamy go w linku do gry i to wystarczy żeby zarobek z pobrania danej gry był przypisany do nas.
Przykładowo mamy link do gry z zasobów Alawar:
http://www.alawar.pl/download/RescueTeam3Pl_20163.exe
Teraz wystarczy zmienić pid, czyli tu 20163 na własną liczbę.

Drugim sposobem jest monetyzacja przekierowań. W naszym serwisie jest dział z opisami gier na urządzenia mobilne. Każda gra ma odnośnik, który kieruje do sklepu z grami. Można dodać przekierowanie, które w ramach kliknięcia w link najpierw pokaże reklamę. Do spożytkowania takiego ruchu możemy użyć serwisu www.shorte.st. Tu także musimy się zarejestrować i teraz wystarczy skrócić link, do którego chcemy kierować naszych użytkowników i tak skrót wrzucić do naszego serwisu.

Wszelkie reklamy w przygotowanym serwisie oraz linki w nim zawarte mają wyłącznie cel informacyjny i służą do podmiany na własne.
Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Zamknij