CMS WEBMAN
Czym jest Webman
Ogólne informacje
Rozwój systemu Webman
Wyjaśnienie niektórych pojęć
Konto użytkownika
Kontakt
Pobranie skryptu
Historia zmian
Dodatkowe narzędzia
Forum
WSPARCIE



Szukasz hostingu?
Tutaj: Tani, szybki i niezawodny hosting!


NEWSLETTER
Jeśli chcesz być informowany o nowościach związanych z systemem Webman - zapisz się na darmowy Newsletter.
BIEŻĄCA WERSJA
RWD: 7.3.8
(23.02.2025)

Klasyczna: 5.9.3
(22.01.2016)
TESTY
Wersja do testów

- klasyczna:
demo5.webman.pl/admin.php

- RWD:
demo6.webman.pl
demo7.webman.pl



Każdy post zawierający treści poza tematem, nie mieszczący się w ustalonej kategorii lub taki, który nic nie wnosi będzie bezwzględnie kasowany.

Konkretne problemy lub błędy proszę zgłaszać poprzez formularz kontaktowy lub bezpośrednio na adres e-mail, jeśli był wcześniejszy kontakt. Forum nie służy do uzyskania konkretnego wsparcia technicznego.

Forum systemu CMS Webman > Księga życzeń
Nowy temat · Odpowiedz
O.... juz 3 mieszki mineły i żadnych nowości
motyl
24-08-2011, 00:43:53
[ cytuj ]
3 mieszki bez aktualizacji CMS-a , :( smutne ,,, , co robić jak dalej żyć ?
digisoft
31-08-2011, 08:25:46
[ cytuj ]
W końcu nowa wersja się pojawi. Prace trwają :)
shippuuden
19-09-2011, 17:54:14
[ cytuj ]
też czekam z niecierpliwością licząc przede wszystkim na zmiany w osieroconych blogach
netwifi
21-09-2011, 13:37:15
[ cytuj ]
oj wiele osób czeka za aktualizacjami ;)

szkoda, że autor np. nie pisze o postępach prac, oraz wprowadzanych zmianach .. :(


nie wspominając o tym, że co to za portal regionalny bez kalendarium ;/
motyl
21-09-2011, 20:50:39
[ cytuj ]
No właśnie.... :( Mnie już się znudziło ciągłe sprawdzanie czy jest aktualizacja , a może autor prysnął "za granicę" np. wschodnią :) i nas tu zostawił jak sieroty ?
wwwhdtvsateu
23-09-2011, 15:44:10
[ cytuj ]
Ale z Was maruderzy. Wypowiedź Krzysztofa ... to już lekka przesada.

Czy robiłeś kiedykolwiek modyfikacje w CMS-sie? Ja tak i wcale to nie jest takie hop siup. Zobacz ile jest obecnie modułów i bloków które muszą ze sobą współgrać. Czy pomyślałeś nad tym? Piszesz jak dziecko z piaskownicy które chce zabawki.

Jeśli jest obecnie robiona modyfikacja, która wymusza przeróbkę praktycznie w każdym module - musi to potrwać. Samo się nie napisze, nie sprawdzi czy działa właściwie itp. Trochę cierpliwości. No chyba że lubisz widzieć błędy na swojej stronie - to rzeczywiście trzeba poganiać.

Czytając te jęki można naprawdę chcieć porzucić projekt i chęci do dalszej pracy ...

Bazuję na CMS Webman'a od kilku lat. Opartych na nim mam klika stron. Jedno co najbardziej cenię - to wydawane modyfikacje. Zawsze są sprawdzone i rzadko w nich zawarte są jakiekolwiek błędy. A jeśli już nawet się pojawią - poprawka jest błyskawiczna od momentu zgłoszenia. Teraz np. robię stronę opartą na Webmanie w języku włoskim. Trwa to już 1,5 miesiąca - a mam jeszcze co robić by skrypt był całkowicie w tym języku.

Potrzebujecie jakąś modyfikację? Napiszcie ją, bo przecież to takie proste. Nie potraficie? To zlećcie komuś. Kupiliście CMS'a którego funkcjonalność szło sprawdzić przed zakupem. Więc twierdzenie teraz "co to za portal regionalny bez kalendarium" - Panowie, bez urazy ... Pomyślcie zanim napiszecie tego typu słowa. Owszem można proponować - ale propozycja to nie próba wymuszenia w tego typu wypowiedzi. Sam zaproponowałem kilka rozwiązań, jedne zostały wdrożone inne nie. Ale to były propozycje do rozważenia przez autora a nie naskok bo czegoś nie ma. Powiem więcej, gdy zlecicie jakąkolwiek modyfikacje cena za CMSa będzie kroplą w morzu jaką zaśpiewa programista. Ile wydajecie na serwery? Ja obecnie ok. 1000 zł miesięcznie. A dzięki webmanowi jestem w stanie ponosić te inwestycje. Dlatego troszkę pokory ... cierpliwości i chęci do zrobienia czegoś czego nie ma wam życzę. A radość z własnych rozwiązań - nieoceniona!

Piszecie o kalendarium. A co to za problem je sobie zrobić. Zróbcie tabelę w formie kalendarza, podlinkujcie daty i już. Aż takie trudne? A może za dużo czasu na takie rozwiązanie poświęcicie? Aby prowadzić portal, poza wiedzą trzeba być kreatywnym i poświęcić się na tyle, na ile to konieczne. Jak to mówią: ,,Jak się nie ma to co lubi, to się lubi to co ma''. A jeśli chcecie więcej, to poświęćcie trochę czasu na naukę w php - większy pożytek niż te stęki. Wtedy też docenicie ogrom dotychczasowej pracy autora nad Webman'em.

Pozdrawiam
GreG - jeden z zadowolonych z Webmana
motyl
24-09-2011, 08:18:18
[ cytuj ]
wwwhdtvsateu Naklepałem się w odpowiedzi dla Szanownego 'poważnego" przedmówcy , a tu KICHA. post się ukazał bez tekstu ! Nie chce mi się klepać jeszcze raz. Ale chłopie gdzie masz poczucie humoru. Z Kobieta się pokłóciłeś i się tu na mnie wyżywasz :))) Pozdrawiam Wszystkich - Jeszcze bardziej Zadowolony Użytkownik WEBMANA
wwwhdtvsateu
24-09-2011, 10:16:05
[ cytuj ]
Tak Krzysztofie - masz rację. Z wiekiem powaga w ludzi wchodzi i ja jako ten staruch nie rozumiem Waszego, specyficznego poczucia humoru. Rozumiem za to, że znalazłeś poważny błąd w Webman'ie - bo Twój tekst wyparował. Oj ... takie bajki to tylko w Erze (teraz T-Mobile). Koniecznie to zgłoś! Tylko dziwne - że mi jeszcze nigdy nic nie wyparowało w Webman'ie.

Powiem więcej ... Na tym mini-forum, było kiedyś coś takiego jak ostatnie tematy - z resztą bardzo fajna funkcja. Zniknęło ... Pomyślałeś dlaczego? Pomogę. Większość postów dotyczyła maruderów ze "swoim" poczuciem humoru. Gdy to czytałem ... naprawdę ręce opadały. Zawsze tylko brakuje tego, brakuje tamtego, to bym chciał - poskacz sobie po starych tematach będziesz wiedział o co chodzi.

Czy sądzisz, że dla przeciętnego użytkownika wchodzącego na stronę statystycznie przez 1 minutę - to zachęta do kupna? czy raczej odwrotnie? Ten statystyczny użytkownik nie będzie się rozczulał, że to niby Wasze poczucie humoru. Dla niego żale to żale. A skoro ich więcej jak pochwał ...

Niestety teraz to supernowoczesne pokolenie, tak bardzo wesołe - wszystko musi mieć już, bo im się należy. Najlepiej by strona się sama napisała, sama prowadziła i kasa sama do kieszeni wpływała. Nie mam racji? Chociażby właśnie Twoje stwierdzenie "Nie chce mi się klepać jeszcze raz." A co, brakło słów? Naprawdę uważaj na słowa jakie piszesz, bo osoby które myślą umieją je odczytać. Do wyżycia jeszcze mi daleko - to co piszę, to polemika z mocnymi argumentami. Znasz te określenia? Pozdrawiam (spokojnie bo mam w domu mruczące koty ... - one uspokajają)
tomsza
24-09-2011, 12:50:14
[ cytuj ]
usuniety
digisoft
26-09-2011, 05:30:58
[ cytuj ]
Witam,

Przede wszystkim oczywiście dziękuję za zainteresowanie. Chciałbym zaprzeczyć plotkom jakobym uciekł za granicę. Nie uciekłem :)
Niektórzy (z centralnej Polski) twierdzą co prawda, że i tak mieszkam za granicą, bo obecnie mieszkam na Śląsku (a przeniosłem się tutaj właśnie z centralnej) ale moim zdaniem to mieszkam nadal w Polsce :)

Panie Grzegorzu (wwwhdtvsateu), bardzo dziękuję za obronę :) Słusznie Pan zauważył przyczynę braku bloku z ostatnimi wpisami na forum, faktycznie właśnie dlatego te wpisy zniknęły.
Myślę jednak, że ani Pan Bartek ani Pan Krzysztof nie mieli nic złego na myśli, prosząc o poprawki.

Co do aktualizacji to faktycznie część poprawek dotyczy całego systemu i choć niekiedy drobne, to zabierają sporo czasu. Właśnie z uwagi na to, że poprawki dotyczyły wielu punktów skryptu, system nie był wydawany po każdej takiej zmianie. Mam nadzieję, że uda mi się uruchomić w końcu stronę testową, na której poprawki będzie można oglądać na bieżąco (to dla niecierpliwych). Nie chcę tutaj składać deklaracji co do terminu udostępnienia aktualizacji bo to bardzo płynne ale powiem tylko, że mi samemu też zależy na jak najszybszym jej wydaniu.

pozdrawiam
Marcin Łaszewski
Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Zamknij