CMS WEBMAN
Czym jest Webman
Ogólne informacje
Rozwój systemu Webman
Wyjaśnienie niektórych pojęć
Konto użytkownika
Kontakt
Pobranie skryptu
Historia zmian
Dodatkowe narzędzia
Forum
WSPARCIESzukasz hostingu?
Tutaj: Tani, szybki i niezawodny hosting!


NEWSLETTER
Jeśli chcesz być informowany o nowościach związanych z systemem Webman - zapisz się na darmowy Newsletter.
BIEŻĄCA WERSJA
RWD: 7.0.8
(20.10.2021)

Klasyczna: 5.9.3
(30.11.2015)
TESTY
Wersja do testów

- klasyczna:
demo5.webman.pl/admin.php
Login: demo
Hasło: demo

- RWD:
demo6.webman.pl/admin.php
Login: demo
Hasło: demo

Polecamy


Przewodnik - instalacja

Wymagania

System jest zbudowany w oparciu o PHP i bazę MySQL. W celu poprawnej pracy wymagany jest serwer z PHP w wersji przynajmniej 5.6 oraz dostęp do jednej bazy MySQL w wersji co najmniej 4.0.0. Dodatkowo system wymaga obsługi skróconych linków (moduł mod_rewrite). Żeby system mógł dobrze działać serwer powinien mieć możliwość dowolnego zapisu plików przez skrypty PHP oraz ich zdalnego pobierania. Wymienione zostały tylko te opcje, które czasem nie są spełniane przez konfiguracje niektórych serwerów. Zdecydowana większość spełnia wskazane wyżej wymagania.

Na pliki skryptów i danych wystarczy 10MB powierzchni oraz 0,5MB na bazę danych.
Zależnie od tworzonej strony do komfortowej pracy wystarczy 1GB powierzchni oraz 20MB powierzchni przeznaczonej na bazę MySQL.

Instalacja

Pobrane archiwum należy rozpakować i wgrać zawartość katalogu głównego na serwer do katalogu osiągalnego z wybranej domeny.

Zobacz: Szczegółowy opis rozpakowania archiwum
Zobacz: Szczegółowy opis wgrania skryptów na serwer

Gdy wszystkie skrypty znajdą się już na serwerze należy utworzyć pustą bazę danych MySQL a dane dotyczące użytkownika, nazwy i hasła dostępu do bazy należy wprowadzić w trakcie instalacji gdy instalator poprosi o te dane.

Zobacz: Szczegółowy opis przygotowania bazy danych

Instalator uruchomi się automatycznie po wybraniu w przeglądarce adresu pod którym osiągalny jest skrypt (a konkretnie katalog główny skryptu).
Następnie należy postępować zgodnie ze wskazaniami instalatora.

Zobacz: Szczegółowy opis procesu instalacji

Gdyby w trakcie instalacji, po zaakceptowaniu warunków licencji pojawiła się strona informująca o braku pliku w danej lokalizacji lub został wygenerowany inny podobny błąd to świadczyć to może o braku obsługi systemu skróconych linków a konkretnie brak zainstalowanego modułu mod_rewrite. Skrypt nie będzie działał na serwerze, który nie daje możliwości korzystania z usług tego modułu.

Skrypt można zainstalować na lokalnym komputerze z odpowiednim oprogramowaniem ale komputer musi mieć odblokowany dostęp do internetu w celu dokonania autoryzacji klucza licencyjnego.

Dostęp do panelu administracyjnego uzyskuje się po zalogowaniu z adresu: http://www.adres.pl/admin.php.
Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Zamknij